Szigetelési hibák - 3. rész

Hány fokig lehet szigetelni?

2014. november 20.

Homlokzat szigetelése

Általánosan ki lehet jelenteni, hogy 5 °C felett a homlokzatot lehet még szigetelni. Ellenben nem elégséges, ha a hőmérséklet csak azokon a napokon, amikor a szigetelés kivitelezésre kerül  5 °C fölé emelkedik. A további 5 napon is nappal és éjjel is 5 °C felett kell, hogy legyen a hőmérséklet, hogy a ragasztó- és ágyazóhabarcs megköthessen és a beépített anyagok ki tudjanak száradni.

 

Tető szigetelése

A tető szigetelését, mivel beltéri kivitelezésről van szó, egész évben végezhetjük. Amennyiben megfelelő keresztmetszetű tartóelemekből áll a tető, a legjobb megoldás a szarufák (teherhordó szerkezet) között elhelyezett ásványgyapot szigetelés. Ha a szarufák között elhelyezett szigeteléssel nem érhető el a fűtött tetőtérre előírt U-érték (U= 0,25 W/m2.K), akkor a belső síkjuk alatt, irányukra merőleges vázszerkezet rögzíthető, amelyben újabb szigetelőréteg helyezhető.

Alátéthéjazatról mindig gondoskodjunk, amely vízzáró, elviseli a nagy hőingadozást, és az UV sugarakat.

Födém szigetelése

A padlásfödémen a legegyszerűbb megoldás a könnyű, de jó hőszigetelő képességű üveggyapot tekercsek elhelyezése. A mai hőszigetelési előírások (U = 0,30 W/m2.K) teljesítéséhez kb. 20 cm vastag szigetelés szükséges.

Páraáteresztő fólia a födém típusától függően kellhet a szigetelés alá.

Nem járható padlás födémek esetében ásványgyapotot lehet alkalmazni, mivel ez a  technológia környezetbarát. 

   

Az olyan alulról hűlő födémeket, mint például garázsmennyezeteket is érdemes szigetelni, ezekhez leginkább fagyapot alkalmazása ajánlható. A beltéri födém szigeteléseket itt is lehet akár egész évben kivitelezni, amennyiben az épületen belül a hőmérséklet nem tud 5°C alá csökkeni.

   

További információ és promóciók a Knauf Insulation oldalán: http://www.nalamszigetelnek.hu/te-hogyan-hoszigetelsz