Új Széchenyi Terv ZBR pályázat

Augusztus 15-től ismét pályázhatnak az építkezők

2011. július 21.

1600 millió

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ekkora keretösszegben ír ki pályázatot energiahatékonysági felújításokra, energiatakarékos új otthonok építésére. A Mi otthonunk felújítási és új otthon építési Alprogram forrásait a nemzetközi szén-dioxid kvótaértékesítés bevételeiből biztosítják. Ebből az összegből 1992 előtt épült házak energiahatékony felújítása részesülhet lakásonként maximum 3-5 millió Ft, illetve új energiahatékony házak építése esetén legfeljebb 4-6 millió Ft támogatásban.

Bátor átlagolás és fejszámolás után elmondható, hogy legalább 320 lakóegység fog támogatást kapni. A használt épületek felújítása közben legalább 3 energetikai kategória javulást kell bizonyítani, úgy hogy a végeredmény mindenképp elérje a B fokozatot, míg az új építés esetén a tervezett háznak A vagy A+ minősítést kell elérnie.

Jó esélyek, kérdések

Előbbiekből következik, hogy jók az esélyeink. Mégis mindig sok bizonytalanság övez egy-egy pályázatot. Amint átnéztük részletesen a kiírást, bővebben is fogunk róla írni. Nagyon sok forrásból értesül az építkező erről a lehetőségről: honlapokról, hírlevelekből, hírekből, de azon kívül hogy szó szerint idézik-idézzük a hivatalos közlemény szövegét, jogos elvárás ügyfeleink részéről, hogy értékeljük is az abban foglaltakat, tanácsot adjunk. Az utóbbi egy hétben szinte mindegyik tervezéssel és kivitelezéssel kapcsolatos megkeresésünk tartalmazott a pályázattal kapcsolatos kérdéseket.

Ezekre a kérdésekre szeretnénk a jövőben választ adni, és a minket felkeresőket tájékoztatni:

- Van -e esélyem elnyerni a támogatást?

- Várhatóan mennyi lesz az a valós összeg, amelyet egy-egy pályázónak kifizetnek?

- Megéri -e az a nagy mennyiségű papírmunka, amivel végül utólag bizonyítom, hogy mindent meg is építettem a pályázati anyagnak megfelelően? (A pályázat utófinanszírozású, tehát nekem saját pénzből meg kell mindent először építenem)

- Ki és mennyi munkával, milyen díjazással tudja összeállítani a pályázatunkat?

- Kinek a felelőssége egy esetleges sikertelen pályázat?

- Milyen dokumentumok kellenek egy pályázathoz, új építés és pl. egy nem engedély köteles felújítás esetén?

- Igaz -e, hogy a gyorsan, akár 2011. augusztus 15-én beadott pályázatoknak van a legnagyobb esélye?

Biztosan lehetne is folytatni a sort, de azt gondoljuk, ezek a legtipikusabb kérdések. Most belevetjük magunkat a kiírásba és hamarosan folytatjuk.

Íme a folytatás, amiben megválaszoljuk a pályázattal kapcsolatos kérdéseket!